کیش جزیره فناوری

با استناد به روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش ، رئیس و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ، در کارگروه پنجم آیین نامه های اجرایی بند الف ماده 64 قانون پنج ساله توسعه ششم ، موارد فوق: کیش از نظر موقعیت جغرافیایی و امکانات زیرساختی توانایی بالایی برای رشد تحقیقات علمی و اقدامات نوآورانه در کشور دارند.

غلامحسین مظفری افزود: بر اساس مذاکرات انجام شده ، اکثر دانشگاه های کشور پس از مذاکرات با رویکردهای جدید در کیش مشارکت بیشتری را آغاز کرده اند و این اقدامات نتایج ارزشمند آنها را در آینده نشان می دهد.

وی افزود: علاوه بر حضور دانشگاه های بزرگ در کیش به عنوان پردیس هایی مانند دانشگاه تهران ، صنعتی شریف و آزاد ، حضور دانشگاه های دیگری مانند دانشگاه شهید بهشتی ، دانشگاه علم و صنعت ، دانشگاه تربیت مدرس ، جهاد دانشگاهی نیز وجود دارد. ، دانشگاه شیراز ، دانشگاه شهید چمران اهواز و دانشگاه فردوسی مشهد آماده شده است و این اقدام در ارتباط با راه اندازی یک مرکز نوآوری برای شرکت های دانش بنیان ، مرکز نوآوری صنایع خلاق ، شهرک دانشگاه و شهرک فناوری های جدید ، می تواند کیش را در مقیاس جهانی با دیدگاه جدید.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: در تلاشیم با ایجاد کنسرسیومی متشکل از روسای دانشگاه های اصلی کشور ، یک دانشگاه بین المللی دانشگاه خصوصی با مشارکت بخش خصوصی ، دانشگاه های کشور و سازمان منطقه آزاد کیش ایجاد کنیم. و با همکاری وزارت علوم. ” ما به راه همکاری اندیشمندان و دانشمندان و دانش جویان کمک می کنیم.

غلامحسین مظفری تأسیس دانشگاه مهارتی با همکاری دانشگاه ها و مراکز معتبر در کشورهای پیشرفته را پیشنهاد قابل توجهی دانست که مورد مطالعه و پیگیری قرار می گیرد.

حسین سالار آملی ، معاون امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم گفت: “سازمان منطقه آزاد کیش در زمان مدیریت دکتر مظفری نگاه جدی به توسعه علمی دارد و این نگاه کیش را به همراه خواهد داشت. در دراز مدت به جزیره ” علمی شوید.

وی افزود: مدیران وزارت علوم ، وزارت بهداشت و دانشگاه های کشور همه از پشتیبانی خود برای تسهیل در این زمینه استفاده می کنند و کیش با تلاش و برنامه ریزی فراوان می تواند به این هدف دست یابد. همراهی دانشگاه های داخلی و بین المللی در این جزیره حداکثر تعامل علمی و رشد دانش را برای کشور و جوانان به همراه خواهد داشت.

شاهین آخوندزاده ، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در این جلسه گفت: “محدودیت های جسمی و درآمد ناشی از تحریم ها و تاج باعث تزریق پول کمتری به بخش تحقیقات شده است و این روند می تواند منجر به زوال علمی کشور. ”

وی افزود: حمایت از سایر نهادها و گروه ها برای حمایت از بخش دانشگاهی و علمی کشور فرصت خوبی برای حفظ موقعیت و رشد آن در این زمینه است.

خانم حسینی نماینده وزارت علوم با اشاره به تشکیل کارگروه مطالعات آموزش عالی در دوران کرونا و بعد از کرونا گفت: “با شیوع ویروس کرونا در جهان ، 1.5 میلیارد دانشجو تحت تأثیر قرار گرفته است. تحصیلات عالی ضروری است. در این شرایط ، بیش از 90٪ از دوره های نظری در دانشگاه های کشور به طور مجازی برگزار می شود.

وی افزود: از زمان شیوع کرونا در جهان ، 65 هزار سند علمی در جهان منتشر شده است که سهم ایران 2.5 درصد است و از این نظر در جایگاه چهاردهم است و این حمایت باید با حمایت ملی ادامه یابد. ”

محمدرضا سپهری ، دبیر شورای عالی آموزش فنی و حرفه ای و رئیس م Instituteسسه کار و تأمین اجتماعی ، با ابراز خرسندی از روند ابتکاری و کارآفرینی در منطقه آزاد کیش گفت: “یکی از موضوعات مهم در آموزش دانشگاه در دنیای امروز توجه به آموزش مهارتهای تخصصی است. ” که منجر به عرضه نیروی کار مجرب و مجهز با دانش و عمل به بازار کار می شود. در این راستا تلاش های خوبی در کشور انجام شده است اما باید اذعان داشت که این تلاش ها کافی نیست و باید این روند با کیفیت و کمیت بیشتر دنبال شود.

وی افزود: با حضور کلیه بخشهای سیستم دانشگاهی در کیش ، تاسیس دانشگاه یا مرکز آموزش مهارتهای تخصصی در دوره های کوتاه مدت و میان مدت نیز می تواند کمک خوبی به رفع نیازهای کشور در این زمینه

درباره ی Btjyy92564708

مطلب پیشنهادی

عرض دیجیتال در واتس آپ

فیس بوک قصد دارد ارز دیجیتال خود را به کاربران پیام رسان واتس اپ ارائه …