ایران و جهانبرترین‌ها

کیش جزیره فناوری

با استناد به روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش ، رئیس و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ، در کارگروه پنجم آیین نامه های اجرایی بند الف ماده ۶۴ قانون پنج ساله توسعه ششم ، موارد فوق: کیش از نظر موقعیت جغرافیایی و امکانات زیرساختی توانایی بالایی برای رشد تحقیقات علمی و اقدامات نوآورانه در کشور دارند.

غلامحسین مظفری افزود: بر اساس مذاکرات انجام شده ، اکثر دانشگاه های کشور پس از مذاکرات با رویکردهای جدید در کیش مشارکت بیشتری را آغاز کرده اند و این اقدامات نتایج ارزشمند آنها را در آینده نشان می دهد.

وی افزود: علاوه بر حضور دانشگاه های بزرگ در کیش به عنوان پردیس هایی مانند دانشگاه تهران ، صنعتی شریف و آزاد ، حضور دانشگاه های دیگری مانند دانشگاه شهید بهشتی ، دانشگاه علم و صنعت ، دانشگاه تربیت مدرس ، جهاد دانشگاهی نیز وجود دارد. ، دانشگاه شیراز ، دانشگاه شهید چمران اهواز و دانشگاه فردوسی مشهد آماده شده است و این اقدام در ارتباط با راه اندازی یک مرکز نوآوری برای شرکت های دانش بنیان ، مرکز نوآوری صنایع خلاق ، شهرک دانشگاه و شهرک فناوری های جدید ، می تواند کیش را در مقیاس جهانی با دیدگاه جدید.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: در تلاشیم با ایجاد کنسرسیومی متشکل از روسای دانشگاه های اصلی کشور ، یک دانشگاه بین المللی دانشگاه خصوصی با مشارکت بخش خصوصی ، دانشگاه های کشور و سازمان منطقه آزاد کیش ایجاد کنیم. و با همکاری وزارت علوم. ” ما به راه همکاری اندیشمندان و دانشمندان و دانش جویان کمک می کنیم.

غلامحسین مظفری تأسیس دانشگاه مهارتی با همکاری دانشگاه ها و مراکز معتبر در کشورهای پیشرفته را پیشنهاد قابل توجهی دانست که مورد مطالعه و پیگیری قرار می گیرد.

حسین سالار آملی ، معاون امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم گفت: “سازمان منطقه آزاد کیش در زمان مدیریت دکتر مظفری نگاه جدی به توسعه علمی دارد و این نگاه کیش را به همراه خواهد داشت. در دراز مدت به جزیره ” علمی شوید.

وی افزود: مدیران وزارت علوم ، وزارت بهداشت و دانشگاه های کشور همه از پشتیبانی خود برای تسهیل در این زمینه استفاده می کنند و کیش با تلاش و برنامه ریزی فراوان می تواند به این هدف دست یابد. همراهی دانشگاه های داخلی و بین المللی در این جزیره حداکثر تعامل علمی و رشد دانش را برای کشور و جوانان به همراه خواهد داشت.

شاهین آخوندزاده ، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در این جلسه گفت: “محدودیت های جسمی و درآمد ناشی از تحریم ها و تاج باعث تزریق پول کمتری به بخش تحقیقات شده است و این روند می تواند منجر به زوال علمی کشور. ”

وی افزود: حمایت از سایر نهادها و گروه ها برای حمایت از بخش دانشگاهی و علمی کشور فرصت خوبی برای حفظ موقعیت و رشد آن در این زمینه است.

خانم حسینی نماینده وزارت علوم با اشاره به تشکیل کارگروه مطالعات آموزش عالی در دوران کرونا و بعد از کرونا گفت: “با شیوع ویروس کرونا در جهان ، ۱٫۵ میلیارد دانشجو تحت تأثیر قرار گرفته است. تحصیلات عالی ضروری است. در این شرایط ، بیش از ۹۰٪ از دوره های نظری در دانشگاه های کشور به طور مجازی برگزار می شود.

وی افزود: از زمان شیوع کرونا در جهان ، ۶۵ هزار سند علمی در جهان منتشر شده است که سهم ایران ۲٫۵ درصد است و از این نظر در جایگاه چهاردهم است و این حمایت باید با حمایت ملی ادامه یابد. ”

محمدرضا سپهری ، دبیر شورای عالی آموزش فنی و حرفه ای و رئیس م Instituteسسه کار و تأمین اجتماعی ، با ابراز خرسندی از روند ابتکاری و کارآفرینی در منطقه آزاد کیش گفت: “یکی از موضوعات مهم در آموزش دانشگاه در دنیای امروز توجه به آموزش مهارتهای تخصصی است. ” که منجر به عرضه نیروی کار مجرب و مجهز با دانش و عمل به بازار کار می شود. در این راستا تلاش های خوبی در کشور انجام شده است اما باید اذعان داشت که این تلاش ها کافی نیست و باید این روند با کیفیت و کمیت بیشتر دنبال شود.

وی افزود: با حضور کلیه بخشهای سیستم دانشگاهی در کیش ، تاسیس دانشگاه یا مرکز آموزش مهارتهای تخصصی در دوره های کوتاه مدت و میان مدت نیز می تواند کمک خوبی به رفع نیازهای کشور در این زمینه

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن