مهار آتش سوزی

اریک اپل ؛ یک دانشمند و مهندس مواد در دانشگاه استنفورد گفت: “این توانایی جلوگیری از آتش سوزی را دارد.” ما در حال حاضر منتظر آتش سوزی در یک منطقه کنترل شده هستیم و سپس سریعاً برای مقابله با آن اقدام خواهیم کرد.

امروزه آتش نشانان برای مقابله با مناطق سوخته از مهارکننده هایی مانند نمک های معدنی پلی سولفات آمونیوم (APP) که هنگام سوختن آب تولید می کنند ، استفاده می کنند. اما مسئله این است که این محلول فقط در کوتاه مدت کار می کند و وقتی آب تبخیر می شود ، اثر خود را از دست می دهد و این می تواند در آتش سوزی در کمتر از یک ساعت اتفاق بیفتد.

ژل جدید که اساساً ماده ای چسبنده و مقاوم در برابر آتش است ، عمدتا از مواد گیاهی مبتنی بر سلولز ساخته شده و می تواند در هنگام بارندگی یا وزش باد شدید روی گیاهان باقی بماند. علاوه بر این ، غیر سمی است و با استفاده از تجهیزات کشاورزی و هواپیما می توان آن را روی گیاهان پاشید.

گروه جنگلداری کالیفرنیا (CalFire) از مواد مورد استفاده برای چمنزارها برای محافظت از آنها در برابر آتش حتی بعد از باران شدید استفاده کرده است. به گفته آلن پیترز ، رئیس بخش ، تاکنون هیچ ماده قابل مقایسه ای با این ژل وجود ندارد و قطعاً می تواند تعداد آتش سوزی ها را کاهش دهد.

در حال حاضر دانشمندان در حال انجام آزمایشات بیشتر بر روی این ماده هستند تا از تأثیر آن بر درختان و سایر پوشش های گیاهی اطمینان حاصل کنند.

منبع خبر انلاین

درباره ی Btjyy92564708

مطلب پیشنهادی

عرض دیجیتال در واتس آپ

فیس بوک قصد دارد ارز دیجیتال خود را به کاربران پیام رسان واتس اپ ارائه …